סקייטבורד לונגבורד

במה שונה סקייטבורד לונגבורד מסקייטבורד רגיל?

על סקייטבורד לונגבורד ניתן לרכב בקלות יחסית יותר מסקייטבורג רגיל. בנוסף, ניתן לבצע עליו רכיבת עמידה הנקראת גם land board street sup. הרכיבה מתבצעת על ידי שימוש בחתירה עם להב אחד. הגלישה מתבצעת בדומה לגלישת פדלים עם גלשן גלים, אך מיועדת לרכיבה על יבשה. הרוכב דוחף את עצמו באמצעות משוט בעל להב אחד ללא הצורך להוריד את הרגליים מהבורד, ובכך למעשה מתבצעת פעילות של כל חלקי הגוף, פלג גוף עליון ותחתון כאחד. ישנם סקייטבורד מסוג mountain board המציגים עיצוב מתקדם לרכיבה בשטחים הרריים.

האם הנסיעה על סקייטבורד לונגבורד קלה יותר מנסיעה על סקייטבורד רגיל?

בוודאות מוחלטת שכן. רוכבים מתחילים ימצאו את הסקייטבורד הארוך הידוע בתור סקייטבורד לונגבורד פשוט יותר לרכיבה מסקייטבורד רגיל. ראשית, סקייטבורד ארוך מסוג לונגבורד (longboard) מאפשר יציבות גבוהה יותר משום שהלחץ מופעל על משטח גדול יותר שהמרווח בין הגלגלים גדול יותר. שנית, התמרון פשוט יותר ורגיש פחות לתזוזות או לחוסר יציבות רגעית של הגולש על הסקייטבורד עצמו.

לאילו שטחים מתאימה הנסיעה בסקייטבורד ארוך?

שטחים עירוניים חלקים בעלי משטחי תמרון נרחבים. סקייטבורד לונגבורד מיועד לרכיבה ארוכה יותר אך עם פחות אפשרות לטריקים ופעלולים בגלל גודלו של הסקייטבורד עצמו. על מנת לתמרן עם סקייטבורד מסוג לונכבורד יש צורך בהפעלת מסה גדולה יותר מסקייטבורד רגיל על מנת לפנות בחדות יש צורך להאט קמעה שכן הסקייטבורד הארוך לוקח סיבובים גדולים יותר בפניות מאשר סקייטבורד רגיל.

לסיכום, מה עדיף – סקייטבורד רגיל או לונגבורד?

קשה להחליט בוודאות מה עדיף, אך ניתן להתאים לכל אזור רכיבה ורוכב את הסקייטבורד המתאים לו. בין אם מדובר ברכישת סקייטבורד לגולשים מתחילים בשטחים עירוניים חלקים ובין אם מדובר ברוכב מנוסה שמעוניין להרחיב את סגנונות הגלישה שלו או להגיע עם הסקייטבורד לונגבורד שלו למרחקים ארוכים יותר מאלו שהוא רגיל אליהם, כל אחד יכול לקבל בדיוק את הסקייטבורד המתאים לצרכיו. חלק מהגולשים יחזיקו באמתחתם מספר סוגים של סקייטבורד, לונגבורד, שורט, ואפילו קטנים לפעלולים מיוחדים.

תחרויות לונגבורד

במקומות מסוימים ברחבי העולם רוכבי לונגבורד החליטו לקחת את זה לקצה. בגלישת גלים אחד מגולשי הוואי הקטנה החליט לרכב יחד עם חזיר המחמד שלו ג'וני. בארצות הברית חבורה של בחורים מקליפורניה החליטו לרדת הר שלם על סקייטבורד לונגבורד כשהם עומדים על הידיים בעת הרכיבה והתמרון של הסקייטבורד. ברחבי העולם נערכות תחרויות רבות המאפשרות לרוכבים מכל העולם להציג את כשרונותיהם והמצאותיהם בעת רכיבה על סקייטבורד לונגבורד.