MBS הוקמה בקולורדו ספרינגס שבקולורדו בשנת 1993 והיא סללה את הדרך שאפשרה את הארכת עונת הסנובורדים על ידי השקת ענף ה-mountainboarding.  MBS, חברת ה-mountainboarding המקורית, מובילה את התעשייה בפיתוח מוצרי mountainboard חדשניים ובעלי ביצועים מתקדמים.  MBS מחויבים לפיתוח ענף הספורט ולרוכביו ואנו נהנים מהמסע להפצת mountainboarding ברחבי העולם.  MBS – חדשנות – ביצועים – מחויבות.


 

מהו ה-mountainboard?

Mountainboard הוא שילוב של סנובורד וסקייטבורד.  ל-Mountainboards יש משטח הדומה לסנובורד, מערכת פניות מתכוננת, צמיגים מלאים באוויר ומערכת ריסון בעקב פתוח.  לכל ה-mountainboards של MBS ניתן להוסיף בלם V ידני.

מהו mountainboarding?

מדובר למעשה בפעילות סנובורד שבעצם מתבצעת על דשא, עפר או מדרכה. בשימוש ב-mountainboard, אופי השטח שלכם בלתי מוגבל ואתם יכולים לרכוב כל השנה!  למרות שלענף הקבלות רבות לסנובורד, גלישת גלים וסקייטבורד, הוא התפתח והפך לענף ספורט ייחודי בעל תרבות והיסטוריה משלו הכוללות תחומים תחרותיים,  freestyle, freeride ו-kiting.  הספורט קיים ביותר מ-30 מדינות ברחבי העולם וממשיך להיות אחד מענפי הבורדים המלהיבים והמתפתחים ביותר.

היכן אפשר לרכוב על mountainboard?

ניתן לרכוב על mountainboard כמעט בכל מקום.  למעשה, כל שנדרש הוא מדרון של 5 מעלות כדי לצבור די מהירות לגלישה.  בדרך כלל, גבעות דשא הן המקום האידיאלי ללמוד.  בנוסף, תוכלו לרכוב על מסלולי BMX, דרכי עפר ומדרכות.  השאלה הנכונה יותר היא "איפה אי אפשר לרכוב על mountainboard?"  התשובה היא שאפשר לרכוב עליו כמעט בכל מקום שתרצו.

 

מהו Land Kiteboarding?

ב-Land Kiting, משתמשים ב-mountainboard ובעפיפון כדי לרתום את עוצמת הרוח וליהנות מהריגוש של קייטסרף על דשא, עפר או חול מהודק.  Land Kiting היא אלטרנטיבה מצוינת לקייטסרף המסורתי במים ומדובר בענף ספורט בזכות עצמו.  למדריכי קייט קל יותר ללמד את עקרונות הקייטינג על האדמה, בשימוש ב-mountainboard, כי ניתן לעשות זאת ברוחות במהירות נמוכה ובטוחה יותר והרוכב עצמו אינו צריך לחשוש מהגורם הנוסף של המים.  צפו ב-DVD ההדרכה שלנו ל-Land Kiting, Drill 1, והתקדמו לשלב במהירות.

האם קשה ללמוד mountainboarding?

לכל מי שיש שיווי משקל סביר יהיה די קל ללמוד mountainboarding. בעצם הרבה יותר קל ללמוד mountainboarding  מאשר סנובורד.  בתוך שעה, רוב האנשים יכולים ללמוד איך לרכוב לשני הכיוונים ובשליטה מלאה.  צפו ב-DVD ההדרכה שלנו, MBS Ride Guide, כדי ללמוד את הבסיס.

איזה עוד ציוד צריך?

אנו ממליצים על הכול – קסדה, מגיני מרפק, מגיני פרק ידיים, כפפות עור, מכנסיים ארוכים, מגיני ברכיים, נעלים טובות והגנה לעיניים.  ככל שתחושו בטוחים יותר, כך תרכבו טוב יותר וכאשר בסופו של דבר תחוו את הנפילה הבלתי נמנעת, תוכלו לקום מיד – מוכנים לרכוב שוב.


 

מי רוכב על mountainboard?

רוכבי סנובורד, סקייטבורד, גולשי גלים, רוכבי אופני הרים, BMX, ווייקבורד וסקי – כולם רוכבים על mountainboard.  בעיקרון, כל אחד יכול.  בין אם אתם מנוסים במדרונות או אם זו עבורכם הפעם הראשונה, אתם תגלו שקל מאוד ללמוד mountainboarding ולמעשה אין צורך בכישורי בורד מיוחדים כדי להתנסות בפעמים הראשונות.  עד מהרה, תהפכו ל-mountainboarder אמיתיים.

באיזה גיל אפשר ללמוד לעשות mountainboard?

אנו מציעים שתהיו לפחות בני 6 ובמשקל 23 ק"ג.  אבל הרבה תלוי ביכולות שלכם בסנובורד או סקייטבורד.  בנוסף, אתם יכולים להיות בני כל גיל.  ישנם הרבה אנשים עד גיל 60 שרוכבים באופן קבוע.

מדוע אנשים עושים mountainboard?

הרבה אנשים עושים mountainboard כדי לשמור על כושר מחוץ לעונת הסנובורד.  רכיבה על mountainboard באביב, בקיץ ובסתיו שומר על קבוצות השרירים שלכם ואז, כשהחורף מגיע, אתם מוכנים למדרונות בכושר מעולה.  עוד סיבה שאנשים עושים mountainboard היא שהם אינם מתגוררים באזורים בהם ניתן לעשות סנובורד, לרכוב על סקייטבורד או לעסוק בגלישת גלים.  על mountainboards ניתן לרכוב כמעט בכל מקום.  אין צורך בשלג, מדרכות או גלים.

מתי אפשר לרכוב על ה-mountainboard?

ניתן לרכוב על mountainboard כמעט בכל עונה. התקופה היחידה בה אי אפשר לרכוב על mountainboard היא כאשר נערמת על הקרקע כמות נכבדה של שלג.

האם mountainboarding הוא ספורט אקסטרים?

הוא אקסטרים במידה שאתם מחליטים.  תמיד תוכלו לקפוץ מצוק ברכיבת הבכורה שלכם, אבל הכי כדאי ללמוד את העקרונות של הרכיבה, carving, pushing ועצירה לפני שתתחילו להשתולל.  צפו ב-DVD הפעולה שלנו, Shralpdown, ותראו כמה תרגילים מדהימים.

האם מסוכן לעשות mountainboarding?

לא אם תיקחו את הזמן ללמוד את הצעדים הבסיסיים ותשתמשו בציוד ההגנה המתאים.  בנוסף, עם בלם V ידני, מאוד קל ללמוד לרכוב על mountainboard.


 

איך מכוונים mountainboard?

את ה-mountainboard מכוונים באמצעות carving באצבעות הרגל והעקב באמצעות J turns.  פנייה במעלה הגבעה יגרום לבורד להאט ובסופו של דבר להיעצר.

איך עוצרים mountainboard?

בצעו פנייה חדה במעלה הגבעה והבורד ייעצר.  לחצו כאן לצפייה בתרשים בסיסי.  בנוסף, תוכלו להשתמש בבלם V הידני, אבל הכי כדאי ללמוד לעצור ללא הבלם, על ידי פנייה ו-powersliding.

איזה סוג רכיבה נפוץ בתחרויות mountainboard?

שני התחומים העיקריים בתחרויות mountainboard הם Boardercross ו-Freestyle.

מהי רכיבת freestyle?

רכיבת freestyle  מציגה בעיקר קפיצות וריחוף באוויר.  באירועי freestyle, הרוכבים מתחרים בביצוע grabs, spins ו-flips, כאשר כל אחד מנסה לבצע פעלול יותר מתקדם.  למתחרים ניתנות בדרך כלל 3 הזדמנויות קפיצה והם יכולים לוותר על הניקוד הנמוך ביותר שלהם.  אירועי freestyle יכולים לכלול קפיצה אחת ואפילו ארבע או יותר.  כאשר האירוע כולל יותר מקפיצה אחת, הוא נקרא Slopestyle.  לפעמים, rail slides מורכבים לאורך המסלול ומקנים לרוכבים יותר הזדמנויות לצבירת נקודות.  רכיבת freestlye היא אחד מסגנונות הרכיבה הפופולאריים ביותר.

מהי תחרות boardercross?

תחרות boardercross מתבצעת בדרך כלל על מסלול עפר צר יחסית והיא כוללת פניות banked, קפיצות, drops, rollers ומקטעים תלולים ושטוחים המיועדים לאתגר את יכולת הרוכבים לשמור על שליטה.  תחרויות boardercross כוללות בדרך כלל 4 רוכבים בו זמנית, על אותו מסלול, תוך שהם מנסים להגיע ראשונים לסופו.  למרות שהחוקים אוסרים על הפלה מכוונת של רוכבים אחרים, ישנם מקרים רבים בהם רוכבים מתנגשים האחד בשני.  תחרויות boardercross הם בדרך כלל מאוד מהירות ויש בהן סיכון גבוה להתנגשויות, עובדה שהופכת את התחרויות לאירוע מהנה לצפייה.